IN MEMORIAM – Arvo Tinni 

Arvo Tinni
17.06.1935 – 17.01.2023

Meid on tabanud valus kaotus – 17. jaanuaril lahkus taevastele teedele Arvo Tinni, betoonteede grand old man.

Arvo Tinni elutööks oli Austraalias teede ja sildade rajamine, mille juures betoon oli  materjalina kahtlemata esikohal. Tema rajatud tee-objektidest tuleks kõigepealt nimetada Warringah Expressway’d (Sydney), samuti maailma esimest vuukideta, armatuuriga betoonteed M7 (42 km, Sydney). 

Tinni ise on nimetanud end vahel isegi mitte teedeinseneriks vaid betoonimeheks, sest betoon on tema sõnul parim ja tänuväärseim materjal teede ja sildade ehitamisel.

Viimastel aastakümnetel on Arvo Tinni oma rikkalikke betoonteede alaseid kogemusi jaganud ka Eestis. Ta on olnud betoonteede eestkõnelejaks avalikkuse ees, esinenud loengutega üleriigilisel  Betoonipäeval, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilastele, olnud algatajaks betoontee uuringutele ja laiemale koostööle ehitusmaterjalisektori ja riigi vahel. Arvo Tinni on Eesti Betooniühingu auliige. 

Arvole omase huumoriga räägib ta ka Martin Aare dokumentaalfilmis „KAP’ist välja!“ värskelt valminud Õismäe betoontee katselõigust: „Siin ei tule ühtegi löökauku järgmise 40 aasta jooksul /…/ Ma võin seda ka garanteerida /…/ Kui on juhtunud midagi, siis helista mulle, 40 aasta pärast!“
https://forte.delfi.ee/artikkel/77144458/dokfilm-kapist-valja-ehk-miks-meie-teed-ja-tanavad-nii-kiirelt-lagunevad? (27:13 – 27:36)